Rusza największy w Polsce Dron Festiwal!

Konkurs filmów wykonanych przy użyciu dronów oraz pokazy latających maszyn. Dron Festiwal startuje już 13 maja w PPNT Gdynia!

Kiedy: 13.05.2017 (sobota)
Gdzie: PPNT Gdynia, budynek III
Wstęp: wolnyDrony, czyli bezzałogowe statki latające, do niedawna kojarzone były głównie z filmami science-fiction lub przemysłem zbrojeniowym. Możliwości ich zastosowania są jednak coraz szersze. Dość szybko poznali się na nich filmowcy i osoby amatorsko zajmujące się kręceniem filmów video. Drony stają się coraz łatwiej dostępnym narzędziem, a ich rosnąca popularność w naszym kraju skłoniła kilku „dronowych zapaleńców” do organizacji w 2015 roku, pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego tej tematyce. Dron Festiwal, organizowany jest już po raz trzeci i można śmiało powiedzieć, że wpisał się na stałe w kalendarz gdyńskich imprez.

PRZEGLĄD FILMÓW
Festiwal ma charakter międzynarodowy i jego główną część stanowi konkursowy przegląd filmów zrealizowanych za pomocą bezzałogowych maszyn latających. W sali kinowej PPNT w dniu festiwalu będą wyświetlone wszystkie filmy konkursowe. Pokazy zwieńczy wielki finał – czyli ogłoszenie zwycięzców festiwalu.

EDUKACJA
Bardzo ważnym elementem wydarzenia są adresowane do pilotów i użytkowników dronów prelekcje, warsztaty i panele dyskusyjne prowadzone przez najlepszych specjalistów w swoich branżach. Tegoroczna część edukacyjna poświęcona będzie m.in. technikaliom związanym z budową dronów oraz wykorzystaniu bezzałogowych statków do… analizy upraw rolnych, a także tworzenia map i wizualizacji 3D. Ponadto, program imprezy wypełnią prelekcje pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego i Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Poruszane przez nich tematy będą dotyczyć m.in. najnowszych zmian w przepisach i zasadach poruszania się w przestrzeni powietrznej.

POKAZY
W ramach bloku DRON EXPO, zaplanowano również wystawę oraz pokazy różnych modeli dronów, dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom.

WYŚCIG
Pierwszy w Polsce w randze Pucharu Świata i Pucharu Polski. Ponad czterdziestu zawodników, ścigających się swoimi dronami na skomplikowanym torze przeszkód. Specjalnie dla widzów, obraz z kamer każdego z zawodników, będzie wyświetlany online na dużym ekranie.

Jak mówią organizatorzy wydarzenia, celem festiwalu jest popularyzacja zagadnień związanych z dronami.  Dron Festiwal, to nie tylko konkurs filmowy, ale także świetna okazja do zaprezentowania szerszej publiczności nowinek technicznych i innowacyjnych zastosowań latających maszyn przez filmowców, inżynierów, rolników oraz hobbystów.

Program:

13.05.2017 r. (sobota)

DRON Film Festiwal
PPNT Gdynia, budynek III, sala kinowa
11.00 Oficjalne rozpoczęcie festiwalu
11.00 – 16.30 – wyświetlanie wszystkich filmów konkursowych (sala kinowa)
17.00 ogłoszenie wyników festiwalu filmowego (sala kinowa)

DRON Edukacja
PPNT Gdynia, budynek III, sala audytoryjna

11:00 – 16.00 – cykl wykładów:
11.00 – budowa drona – opis konstrukcji i zasada działania – Marcin Baliniak/4drones.pl
12.00 – Aktualne i nowe regulacje dotyczące UAV – czyli wszystko czego nie wiecie o legalnym używaniu dronów a boicie się zapytać – Paweł Szymański/ULC
13.00 – Drony a przestrzeń powietrzna. Zasady korzystania z przestrzeni powietrznej – Maciej Włodarczyk/PAŻP
14.00 – Prawo, wlot w konflikt z prawem – Juliusz Paracki/Kancelaria Prawnicza
15.00 – Fotogrametria – jakie informacje kryją w sobie zdjęcia wykonywane z powietrza – Piotr Pawłowski/precyzyjnerolnictwo.pl

DRON Expo
PPNT Gdynia, budynek III, przestrzeń na otwartym powietrzu na terenie PPNT Gdynia

9.00 – 16:00 – Wystawy i stoiska stałe, prezentacje wystawców

Część prezentacyjna:
– Modelarze i piloci FPV zaprezentują swoje drony oraz osprzęt z nimi związany
– Producenci i sprzedawcy dronów i osprzętu zaprezentują swoje produkty
– Prezentacje dronów w locie

DRON Race
Integralną częścią wydarzenia jest wyścig dronów – Drone Race, który odbędzie się na Stadionie im. K. Górskiego w Gdyni.
13 maja – treningi, 14 maja – eliminacje i finały
Więcej o Dron Race: www.dronfestiwal.pl/race/

Źródło: www.dronfestiwal.pl

Czy uważasz, że modelarskie zawody i zloty są dobrze reklamowane?
 • Dodaj swoją odpowiedź

Możesz zaznaczyć trzy odpowiedzi (w tym dodać jedną własną)

One thought on “Rusza największy w Polsce Dron Festiwal!

 • 11 maja 2017 at 09:23
  Permalink

  Uwaga do kalendarza!
  Czerwcowych eventów jeszcze nie zdążyliśmy zaktualizować, dlatego nie ma Radawca, ale w przyszłym tygodniu postaramy się nadrobić braki.
  O zlocie motocyklowym nic nie wiedzieliśmy – prosimy podsyłanie informacji na adres redakcja@rcmodel.pl

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij