Toyota szuka rajdowego kierowcy

Firma Bednarscy kontynuuje współpracę z TLR przy organizacji rajdów terenowych modeli RC – TOYOTA Adventure Gothica. W tym sezonie sama chce nawet wystawić swój zespół do rywalizacji. Kto zasiądzie za kierownicą off-roadowego Traxxasa?

Toyota to nie tylko dominator w świecie elektrycznych pojazdów, ale również jedna z najlepszych marek produkująca sportowe i terenowe maszyny. Wystarczy wymienić tylko takie konstrukcje jak Celica GT-FOUR, Corolla WRC, Land Cruiser czy niezniszczalny Hilux. W tym roku auta z kraju kwitnącej wiśni spotkać można na pustynnych trasach Rajdu Dakar czy na oesach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Nic więc dziwnego, że i wśród dilerów znaleźć można firmy pasjonujące się motorsportem, również tym zredukowanym do skali 1:10.

Toruński diler Toyoty, firma Bednarscy w tym roku również postanowiła wesprzeć projekt rajdów terenowych modeli RC organizowanych przez Toruńską Ligę Rajdową. Warto przypomnieć, że ubiegły sezon był miejscem debiutu tej nowej formy rywalizacji. Nikt jeszcze w Polsce, a i bodaj w Europie, nie ścigał się potężnymi modelami na piaskach, górkach czy brodząc nimi w wodzie. Imprezy wzorowane na prawdziwych rajdach terenowych, z rundy na rundę cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Przybywało zawodników, kibiców, obserwatorów. Wiele publikacji i relacji spotkać można było w ogólnopolskich mediach, w tym na łamach patrona cyklu – magazynu Off-road.

Rok 2016 był dla nas szczególny – zaprezentowaliśmy w nim sporo nowych modeli terenowych: Toyotę Hilux, Land Cruiser V8, hybrydową RAV4 czy mającą właśnie oficjalną premierę – Toyotę C-HR. Dlatego chętnie włączyliśmy się w projekt równie ciekawy i nowy, czyli rajdy terenowe modeli– mówi Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyoty w Toruniu. – Obserwując rywalizację byłem zdumiony możliwościami tych autek. W trudnych warunkach potrafiły jeździć z zawrotną prędkością, nie bacząc na przeszkody, piasek czy wodę. Zaskoczyła mnie także atmosfera tych rajdów – każdy sobie pomagał, nie było przeciwników i rywali. Dwóch zawodników mogło jechać nawet jednym modelem. Żeby jednak uzyskać wynik i stanąć na podium trzeba się sporo nabiegać i mieć szczęście, by auto się nie zepsuło. Radość z osiągnięcia mety jest bezcenna – dodaje Bednarski.

W tym roku toruński diler aktywnej włącza się w cykl terenowych imprez. Wspólnie z firmą Modelmania.pl buduje rajdowy zespół, który korzystając z najpopularniejszej konstrukcji Traxxas Slash 4WD stanie do rywalizacji w off-roadowym czempionacie. Patronem medialnym nowego teamu zostaje Radio GRA. Kto jednak zasiądzie za kierownicą terenowego „Hiluxa” w skali 1:10?

Bliższe informacje na stronie www.rc.torun.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij