Polak Mistrzem Świata w prestiżowej klasie GT12!

Kolejny sukces młodego Polaka na arenie profesjonalnych mistrzostw modeli zdalnie sterowanych. 13 lutego Michał Orłowski, wychowanek pierwszej w Polsce Szkółki RC prowadzonej przez Team ATA wziął udział w Mistrzostwach Anglii(klasa GT12). Turniej został rozegrany w miejscowości Milton Keynes, która znajduje się 75km od stolicy Wielkiej Brytanii. Mimo wyjazdowego występu naszego rodaka, Michał spotkał się z bardzo miłym przyjęciem oraz ogromnym uznaniem ze strony wszystkich kibiców, którzy postanowili spędzić ten weekend razem z najlepszymi zawodnikami RC. Tak jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyły się biegi finałowe, które w tym wypadku były wyjątkowo interesujące. Najbardziej zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy Michałem Orłowskim, Davidem Spashettem oraz Ollie Paynem. Cała trójka mogła się poszczycić 8 zwycięstwami w biegach kwalifikacyjnych co bardzo upraszczało rywalizację – pierwszy na mecie wygrywa.

Pomimo tego, że Michał dopiero zapoznawał się ze swoim nowym modelem, z okrążenia na okrążenie poprawiał swoje czasy co pozwoliło mu w bardzo krótkim czasie objąć prowadzenie. Jak się okazało, szczęście dopisało naszemu rodakowi do samego końca. Finałowy przejazd Michała spotkał się z ogromnym aplauzem widowni, która doceniła w ten sposób ogromne zaangażowanie oraz wolę walki.

Serdecznie gratulujemy zdobytego tytułu oraz prosimy o więcej takich pozytywnych emocji! Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Michał nie jest jedynym Polakiem odnoszącym tak ogromne sukcesy w świecie profesjonalnych zawodów RC. Pomimo braku wsparcia ze strony lokalnych urzędów, nasi zawodnicy coraz częściej odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach RC. Mamy nadzieję, że pewnego dnia Polska infrastruktura dorównatej, którą można znaleźć na zachodzie Europy. Polscy zawodnicy z całą pewnością na nią zasługują!

 

 

Link do filmu z biegiem finałowym:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij