Odwołanie zawodów Makiet Zdalnie Sterowanych w kategorii F4H-P

Koledzy! Prawdopodobnie nie jest dla Was zaskoczeniem, że z uwagi na sytuację epidemiologiczna w Polsce, planowane na 16 maja zawody makiet latających w kategorii F4H-P, które miały odbyć się na terenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku, zostają odwołane.

W tym roku planowaliśmy rozegranie trzech edycji naszych zmagań i poza tradycyjnymi spotkaniami w Płocku i we Włocławku, zaplanowaliśmy zawody na terenie Aeroklubu Radomskiego, tak by móc rozegrać Puchar Polski w klasie F4H-P. Wraz z zarządem Aeroklubu Radomskiego termin tego spotkania ustaliliśmy na 27-28 czerwca. Miało być to spotkanie dwudniowe, z którym wiąże się konieczność zorganizowania noclegów dla zawodników, oraz wieczornego spotkania integracyjnego. Jest to termin dość odległy, ale nie wiemy jak rozwinie się sytuacja epidemiologiczna i biorąc to pod uwagę zdecydowaliśmy się na odwołanie również tych zawodów.

Na dzień dzisiejszy jedynymi, planowanymi zawodami w klasie F4H-P pozostaje tradycyjne spotkanie we Włocławku, zamykające sezon. Planowany termin to 12 września 2020 roku.

Dostajemy pytania od modelarzy, czy planujemy organizację odwołanych zawodów w innych terminach? Niestety nie jesteśmy w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie, ale jeśli pojawią się takie możliwości i chętni zawodnicy to zrobimy wszystko by zawody zorganizować.

Według regulaminu F4H-P rozgrywamy również zawody, modeli makiet wodnosamolotów. Pierwsze, w Narewce, pod auspicjami Fundacji Marszałkowskiej w ramach Pucharu Centralnej Europy Modeli Wodnosamolotów – tradycyjnie w weekend po Bożym Ciele i na zakończenie sezonu zawody organizowane przez portal www.rcmodel.pl, w ramach spotkania „Dwa Żywioły- Jedna Pasja” w Skarżysku-Kamiennej (planowany termin 5-6 września 2020). Czy zawody czerwcowe w Narewce się odbędą, tego jeszcze nie wiemy. Zawody w Skarżysku-Kamiennej na razie wydają się niezagrożone, ale zależy to od sytuacji epidemiologicznej i… zmian w przepisach, które wchodzą w życie 1 lipca 2020. Jestem po spotkaniu w ULC dotyczącego zmian przepisów i wszystko wskazuje na to, że nie powinno być problemów z organizacją zawodów na warunkach specjalnych, a w ostateczności można będzie je rozegrać na warunkach ogólnych, choć wiązać się to będzie z pewnymi ograniczeniami. O tym w innym materiale. Przygotowujemy również tekst poświęcony nowym przepisom i regulacjom dotyczących dronów – wstępny tytuł to „Nowe przepisy – fakty i mity”. Mam nadzieję, że tekst taki pojawi się na naszym portalu w ciągu 2-3 tygodni, choć biorąc pod uwagę aktualną sytuację w Polsce czas się może wydłużyć, bo są duże utrudnienia w pozyskiwaniu pewnych informacji i co najważniejsze interpretacji nowych przepisów.

W związku z sytuacja życzę wszystkim dużo zdrowia i spokojniejszych czasów.

Marek Hlebowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij