Zawody makiet latających w klasie F4H-P – zmiany w regulaminie!

Koledzy! Już w sobotę, 11 maja, spotykamy się na pierwszych w tym roku zawodach makiet w klasie F4H-P, które odbędą się w Płocku na terenie Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej. Jak wiecie modele dopuszczane są do lotu według naszego wewnętrznego regulaminu (i przypominam, że nie ma obowiązku posiadania licencji AP), ale zarówno ocenę statyczną, jak i ocenę lotów przeprowadzamy według regulaminu FAI. I tu nastąpiły zmiany. Zmianą uległ regulamin lotów, który obowiązuje od tego sezonu. Uaktualniony został spis figur, zniesiono ocenę brzmienia silnika (ukłon dla elektryków), a wprowadzono, zamiast tego, ocenę prezentacji lotu. Zniesiono również podział na modele akrobacyjne i nie akrobacyjne, ale dobór figur musi pokazywać jak najwierniej możliwości oryginału.

Nie dysponujemy jeszcze polskim tłumaczeniem regulaminu lotu (jak tylko się pojawi to publikujemy go na naszej stronie), ale tekst oryginalny w języku angielskim, dostępny jest na stronie www.rcplock.pl. Na stronie tej znajdziecie również kartę startową, na której wyszczególnione są wszystkie figury wg. nowego regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nimi.

Spotykamy się 11 maja w Płocku, prosimy o rejestrację na stronie www.rcplock.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij