Katarzynka z atrakcjami

Kierowcy terenowych modeli RC już w najbliższą niedzielę, 15. kwietnia wracają na kultową toruńską polanę “Katarzynka”. I choć każdy zna ją doskonale, to 3. Rajd Katarzynki przynosi sporo nowych atrakcji. Zawodnicy także planują kilka nowości.

Rajdowa ruletka na toruńskich bezdrożach rozkręca się na dobre. Cykl Rajdowych Mistrzostw Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC zyskuje na coraz większej popularności i atrakcyjności. Po raz kolejny lista zgłoszeń zamyka się liczbą ponad trzydziestu zawodników, z różnych zakątków Polski. Choć jednych zatrzymują w domu obowiązki lub praca, to drudzy postanawiają po raz pierwszy postawić swoje maszyny na starcie toruńskich zawodów. 3. Rajd Katarzynki przynosi też kilka ciekawych atrakcji.

– Dzięki wsparciu naszych sponsorów mamy możliwość zorganizowania dla uczestników kilka nietuzinkowych konkursów – zdradza program niedzielnej imprezy Michał Jasiński, dyrektor zawodów. – Jeszcze przed startem każdy z kierowców otrzyma od nas słodkie Katarzynki. Później wylosujemy tzw. “Szczęśliwy Numerek”, a zawodnik który będzie miał taką liczbę na karoserii swojego modelu zgarnie ciekawą nagrodę.

To jednak nie wszystkie atrakcje niedzielnej imprezy. Po pierwszej pętli odbędzie się “Konkursów Lotów”, oczywiście rajdowym modelem RC. Warto dodać, że profesjonalnego pomiaru dokona człowiek, na co dzień zajmujący się tego typu sportem – Bartek Jędrzejewski z Arena Toruń. Na chwilę obecną rekord wynosi  ponad dwa metry, ale uzyskany był autem w mniejszej “osobowej” skali – Subaru Imprezą WRC. Teraz czas na skoki w wykonaniu aut terenowych – kto zostanie pierwszym, historycznym mistrzem? Dla trzech najlepszych skoczków czekają nagrody od Driving Experience.

Specjalne medale powędrują także do off-roadowych pań. Na liście zgłoszeń widnieją aż cztery reprezentantki płci pięknej, stąd organizatorzy szybko postanowili przygotować dla nich specjalną pucharową klasyfikację. Cieszy również rosnąca liczba najmłodszych fanów terenowych modeli RC. Osamotniony często Kacper Malach teraz będzie musiał zmierzyć się z nowymi juniorami. Zdobycie złotego medalu nie przyjdzie już teraz tak łatwo.

– Oprócz nowych nazwisk mamy jeszcze nowe trasy. To może dziwne, bo wydawać by się mogło, że “Katarzynkę” objechaliśmy już wzdłuż i wszerz – dodaje Michał Jasiński. – Nie chcemy jednak, by kierowcy jeździli na pamięć, a miejscowi zawodnicy zyskiwali przewagę dzięki znajomości terenu. Udało nam się znaleźć nową kombinację szutrowych alejek i trawiastych polan. Mamy nadzieję, że spodobają się zawodnikom.

Kilka premier podczas 3. Rajdu Katarzynki zapowiedzieli także sami zawodnicy. Wiesław Żerkowski przyjedzie na polanę największym modelem w całej stawce – Traxxasem X-Maxx. Ciekawi jesteśmy, jak i sam kierowca, czy tak potężna maszyna zmieści na rajdowych trasach, a zwłaszcza… pod bramą startową. Nowy model zaprezentuje również Michał Jasiński z Modelmania.pl Teamu. W niedzielę zobaczymy go nie tylko za kierownicą klasycznego Forda Raptora 2017, ale również najnowszego dziecka Traxxasa – potężnego Unlimited Desert Racer. To auto debiutowało w polskich salonach dopiero w tym tygodniu, a w niedzielę już będzie można zobaczyć go na trasie 3. Rajdu Katarzynki.

– Cieszy nas, że w rajdach startują tak zróżnicowane modele. Mamy auta duże, największe, jak również modele w skali 1/14 czy mniejsze, które z trudem łapie aparatura pomiarowa – mówi Łukasz Maćkowiak, sędzia zawodów. – W Toruniu startują reprezentanci największych marek: Traxxas, HPI, Arrma czy Losi. Swoich sił próbują nawet auta przeprawowe Axial. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, bo liczy się przygoda i zabawa.

Niedzielny (15.04) 3. Rajd Katarzynki startuje o godzinie 10:00, a wszystkie odcinki specjalne zlokalizowane będą na kultowej toruńskiej polanie “Katarzynka”. Zapraszamy do kibicowania! Szczegóły na stronie www.rc-motorsport.pl

Rajdowe Mistrzostwa Kujaw i Pomorza terenowych modeli RC 2018 wspierają: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasto Toruń, Toyota Bednarscy, ŚwiatReklamy, Driving Experience, Modelmania.pl, magazyn Off-road.

Fot. Stowarzyszenie RC Motorsport

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij