Model Kit Expo już w najbliższy weekend 7-8 października!

MODEL KIT EXPO – co to takiego? Model Kit Expo, czyli Targi Modelarstwa Redukcyjnego, to wydarzenie, którego ideą są coroczne spotkania przedstawicieli firm reprezentujących branżę zajmującą się projektowaniem, produkcją i kolportażem modeli redukcyjnych z form plastikowych, żywicznych i kartonowych. Jednak ta edycja będzie wyjątkowa, gdyż poszerzone one zostaną o redukcyjne modele zdalnie sterowane. Na terenie Targów Kielce będzie można zobaczyć wystawy poświęcone temu pięknemu i efektownemu Hobby.

Co będziemy mogli zobaczyć? Tylko nasza redakcja przedstawi kilka modeli, znanych z opisów, które pojawiały się na łamach RC Przeglądu Modelarskiego, a w śród nich takie perełki jak pierwszy w świecie, w pełni funkcjonalny model Flyer’a braci Wright, czy model polskiego motoszybowca Pegaz.

Nie zabraknie również modeli zestawowych, które starują w zawodach makiet rozgrywanych według regulaminu F4H-P.

Model latające to nie jedyne modele redukcyjne pokażemy również modele pływające, m.in. katamaran Krab, i jacht Krestel o nietypowym „żaglu” w postaci wirnika.

Na naszym stoisku, będzie można spotkać się z modelarzami – konstruktorami tych modeli, oraz modelarzami budującymi latające makiety. Mamy nadzieję, że Targi Kielce staną się miejscem wymiany doświadczeń modelarzy podobnym do słynnych targów w Friedrichshafen, czy Sinsheim z czasem dorównując im wielkością i rolą w rozwoju szeroko pojętego modelarstwa. Żeby jednak tak się stało potrzebujemy Was – modelarzy, którzy zechcą spotkać się z nami. Jeśli Wy dopiszecie targi mają szanse na rozwój i wpisanie się na stałe w modelarski kalendarz. Nasze stoisko nie będzie jedynym na Model Kit Expo. Dla zachęty przypominamy, że oprócz modeli RC, zobaczyć będzie można zobaczyć modele statyczne, wystawiane w ramach V Świętokrzyskiego Festiwalu Modeli Redukcyjnych. Powiązanie Targów Modelarstwa Redukcyjnego z Targami Lotnictwa Lekkiego jest również niemałą zachętą dla wszystkich modelarzy lotniczych i miłośników szeroko pojętego lotnictwa.

W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich modelarzy do Kielc, na spotkanie z modelarstwem redukcyjnym – nie może Was tam zabraknąć!

Bliższe informacje znajdziecie na stronach Targów Kielce

4 thoughts on “Model Kit Expo już w najbliższy weekend 7-8 października!

 • 3 października 2017 at 10:14
  Permalink

  Ale bzdurny termin, który koliduje z targami hobby z Poznaniu. http://hobby.mtp.pl/pl/

  Pojechałbym na oba, a tak trzeba wybierać… :(((((((

  Reply
  • 4 października 2017 at 08:27
   Permalink

   To samo mam na myśli…

   Reply
  • 4 października 2017 at 11:47
   Permalink

   Niestety, to ie Kielce przesunęły termin, ale Poznań, który zawsze był w drugiej połowie Października. Nie będzie nas w Poznaniu, gdyż pierwszy raz nie dostaliśmy zaproszenia do współpracy :(, a Targi Kielce zwróciły się do nas już ponad dwa miesiące temu i nie znając terminu poznańskiego Hobby, zobowiązaliśmy się do zorganizowania jednej z wystaw modelarskich w Kielcach (30 m2, wystawy modeli).

   Reply
 • 3 października 2017 at 10:18
  Permalink

  Szkoda, że w Poznaniu Was nie będzie…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij