Finał Rajdowego Lata w Mieście już za nami!

W dniach 26-27 sierpnia 2017 roku rozegrany został wielki finał dwumiesięcznej akcji „Rajdowe Lato w Mieście 2017” połączony z zawodami profesjonalnych modeli zdalnie sterowanych. Event został rozegrany w Centrum Handlowym Blue City, które po raz kolejny wsparło tą szlachetną akcję w ogromny sposób. Ponadto, Rajdowe Lato w Mieście otrzymało wsparcie ze strony E. Wedel, firmy Kia – Organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race, banku Citi Handlowy oraz Pizzy Hut. Każdy ze wspomnianych powyżej podmiotów wniósł coś do tej wielkiej zabawy sprawiając, że była ona wyjątkowa i niepowtarzalna. W tym miejscu warto przypomnieć o co w tej całej zabawie chodzi. Otóż Rajdowe Lato w Mieście to cykl wakacyjnych zajęć o tematyce modelarskiej, których zadaniem była z jednej strony aktywizacja dzieci i młodzieży z terenów Warszawy, a z drugiej strony promocja modelarstwa jako alternatywa dla komputerów, tabletów, telewizji oraz wszelkich innych mało owocnych pożeraczy wolnego czasu. W przypadku najmłodszych osób zajęcia były nastawione przede wszystkim na zabawę oraz atrakcyjne spędzenie wolnego czasu. W przypadku starszych dzieci, zajęcia nabierała dodatkowego, edukacyjnego waloru. Instruktorzy odpowiedzialni za tory RC oraz tory slotcarowe instruowali jak prawidłowo i efektywnie poruszać się po torze RC oraz jak działają poszczególne elementy modelu.

Dodatkową atrakcją były zawody półfinałowe oraz finałowe. Była to świetna okazja na zobaczenie i poczucie na własnej skórze jak wyglądają profesjonalne zawody modeli zdalnie sterowanych. Wracając do wielkiego finału Rajdowego Lata w Mieście. Wspomniana już impreza przebiegała na dwóch płaszczyznach, pierwsza to finały Rajdowego Lata w Mieście a druga to profesjonalne zawody modeli zdalnie sterowanych. W imprezie udział wzięli tylko najwytrwalsi i najlepiej rokujący zawodnicy, którzy wykazali się ponadprzeciętnymi zdolnościami podczas zajęć Szkółki RC. Tak samo jak podczas zawodów półfinałowych, każdy z uczestników finału Rajdowego Lata w Mieście otrzymał imienną kartę zawodnika z pustymi polami. Celem uczestnika było wypełnienie ich czasami z czterech torów – dwóch RC oraz dwóch slotcarowych. Zwycięzców wyłoniono w oparciu o sumę czasów z czterech torów.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że finał akcji „Rajdowego Lata w Mieście 2017” został podzielony na 3 kategorie wiekowe. Celem sędziów był sprawiedliwy podział, tak aby najmłodsi nie konkurowali z uczestnikami najstarszymi. Event został zakończony rozdaniem fantastycznych pucharów oraz dyplomów. Ponadto każdy z uczestników mógł sobie wybrać dodatkową nagrodę! Organizatorom udało się zgromadzić prawdziwą górę modeli RC. Od terenowych quadów po samochody RC, statki czy też drony. Każdy znalazł tu coś dla siebie!

Jeśli chodzi o zawody profesjonalnych modeli zdalnie sterowanych – rywalizacja była równie zacięta! Zawodnicy byli podzieleni na 4 klasy: RC Szkoła, Kia Hobby, Kia Hobby Pro oraz ProStock. Wśród nich znaleźli się również zawodnicy Automobilklubu Polski, którzy byli nie lada wyzwaniem dla pozostałych zawodników. Pierwsze treningi odbyły się w piątkowe popołudnie. Była to idealna okazja na zapoznanie się z torem oraz opracowanie strategii na biegi finałowe. Sobotnie oraz niedzielne biegi kwalifikacyjne i finałowe w sposób znaczący podniosły już poziom adrenaliny zarówno u samych zawodników jak i wszystkich obserwujących to wyjątkowe wydarzenie. Pomimo bardzo sprawnie działającej klimatyzacji w CH Blue City, temperatura podczas biegów finałowych dochodziła do zawrotnych wartości. Wszyscy zawodnicy jeździli na najwyższych obrotach i nikt nie zamierzał odpuszczać. Każdy z zawodników walczył o jak najlepszy wynik oraz bardzo atrakcyjne nagrody czekające nie tylko na zwycięzców, ale praktycznie na każdego uczestnika tych finałów.

Bez wątpienia wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się z jak najlepszej strony. Z równie dobrej strony zaprezentował się Team ATA, CH Blue City oraz Automobilklubu Polski.  Każdy z tych podmiotów dał z siebie 110% albo jeszcze więcej! Ogromne zaangażowanie przełożyło się na bardzo owocną dwumiesięczną pracę, która zaowocowała ponad 3500 uczestników, a taka liczba naprawdę robi wrażenie!

Tak jak zawsze, impreza zakończyła się rozdaniem dyplomów, pucharów oraz pamiątkową sesją fotograficzną. Była to jednocześnie bardzo cenna lekcja, z której każdy wyciągnie bardzo pozytywne wnioski. Sprawdzona formuła z lat minionych została ulepszona i efekty tego zabiegu naprawdę było widać. Tym bardziej cieszy nas fakt, że formuła darmowych lekcji RC będzie kontynuowana w ciągu roku! Już niebawem na łamach RC Przeglądu powinny pojawić się szczegółowe informacje na ten temat.

Z tego miejsca serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcą oraz uczestnikom, poradziliście sobie doskonale!

Czy uważasz, że modelarskie zawody i zloty są dobrze reklamowane?
  • Dodaj swoją odpowiedź

Możesz zaznaczyć trzy odpowiedzi (w tym dodać jedną własną)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij