Rajdowe Lato w Mieście 2017 – półfinał

W ostatni weekend lipca tj. 29-30.07.2017 roku odbył się półfinał Rajdowego Lata w Mieście 2017. Event został zorganizowany przez firmę ATA, Automobilklub Polski, Centrum Handlowe Blue City oraz firmę Kia – organizatora wyścigowych mistrzostw Polski Kia Lotos Race. Dodatkowo, zawody otrzymały ogromne wsparcie ze strony Banku Citi Handlowy, Pizzy Hut oraz E. Wedel. Weekendowa akcja była podsumowaniem miesięcznej pracy, która przyciągnęła w samym tylko lipcu ponad 1700 uczestników z terenu całej Warszawy!

Zawody zostały rozegrane w Centrum Handlowym Blue City, którego fontanna na stałe wpisała się już w harmonogram zawodów RC w Polsce. Dodatkowo, rywalizacja została rozciągnięta na dodatkowe tory usytuowane przy firmowym sklepie firmy ATA,  na poziomie +3.

Tak samo jak podczas minionych czterech edycji, głównym celem zespołu ATA była promocja modelarstwa, pokazanie ciekawej formy na spędzenie wolnego czasu oraz aktywizacja dzieci i młodzieży, które nie mogły wyjechać na wakacje.

I w taki oto sposób, młodzi adepci brali czynny udział w zajęciach organizowanych przez pierwszą w Polsce Szkołę RC, otworzoną przez ATA Racing Team oraz Pana Niko Triandafilidisa – Prezesa firmy ATA.

Dzieci w trakcie zajęć uczyły się budowy modeli zdalnie sterowanych, tego jak działają jego poszczególne elementy oraz dowiadywały się jak efektywnie jeździć modelem po torze RC a także na torze slotcarowym firmy Carrera.

Najważniejszym elementem całej imprezy były oczywiście dwa płaskie tory (on road) dla modeli zdalnie sterowanych, których powierzchnia przekraczała 300m2. Na pierwszy rzut oka nie należały one do najtrudniejszych. Praktyka pokazała jednak, że były one bardzo techniczne jednocześnie idealnie nadające się do nauki jazdy. Tory składały się z licznych prostych oraz technicznych zakrętów, które zostały doskonale opanowane przez młodych adeptów RC.

Podobnie wyglądała zabawa na torach slotcarowych – proste na pozór zakręty, w praktyce okazywały się bardzo zdradzieckie oraz nieprzewidywalne. Przekroczenie prędkości o kilka kilometrów na godzinę powodowało automatyczne wypadnięcie modelu z toru.

Półfinałowa rywalizacja wystartowała w sobotę, punktualnie o 10:00.

Każdy z zawodników otrzymał swoją imienną „Kartę Zawodnika”, która zawierała pustą tabelkę z miejscami na czasy. Każdy z zawodników musiał pokonać dwa tory RC oraz dwa tory slotcarowe. Uzyskane czasy były wpisywane do wspomnianej powyżej tabelki. Dodatkowo były one opatrywane przysłowiową parafką gwarantującą jego autentyczność.

Ku zdumieniu instruktorów, już po kilku pokrążeniach zauważyć można było, że umiejętności młodych kierowców nie odbiegają nadto od „profesjonalistów”. Świadczy to ewidentnie o tym, że program szkoleniowy został przygotowany w sposób prawidłowy, a uczestnicy podeszli do tego tematu z odpowiednią motywacją.

Młodzi adepci RC Szkoły doskonalili swoje umiejętności, bacznie podpatrując konkurentów, którzy z okrążenia na okrążenie pokonywali tor z coraz większymi prędkościami.

Zacięta rywalizacja oraz ogromne emocje towarzyszyły wszystkim wyścigom jakie odbyły się na torach dla modeli zdalnie sterowanych oraz tych dla modeli slotcarowych.

Każdy z zawodników charakteryzował się ogromną wolą walki oraz niezwykłą chęcią wygrania całych zawodów. Efektem tak ogromnej determinacji były bardzo pasjonujące wyścigi przyciągające jednocześnie wielu widzów. Rywalizacja była naprawdę zacięta, nikt nie chciał ustąpić czy też odpuścić. Całe szczęście, modele sprzedawane przez firmę ATA należą do jednych z najtrwalszych na rynku, zupełnie jak samochody firmy Kia, które były dodatkową ozdobą oraz niewątpliwą atrakcji przez cały czas trwania eventu.

Okrążenia mijały a lista osób kwalifikujących się do wielkiego finału akcji powoli się klarowała.

Zgodnie z tradycją, półfinał V edycji Rajdowego Lata w Mieście zakończył się rozdaniem pamiątkowych nagród oraz nominacji do wielkiego finału całej akcji.

Do zobaczenia w sierpniu na imprezie finałowej!

« z 2 »

Więcej informacji i zdjęć na www.zawody-rc.pl .

 

Wyniki

Kategoria wiekowa 5 – 7 lat

 1. Kamil Protyński
 2. Piotr Kowalczyk
 3. Mateusz Bury
 4. Stefan Koźlicki
 5. Jakub Bury
 6. Mateusz Janoczek
 7. Oskar Niewiadowski
 8. Patryk Nunez – Krajewski
 9. Antoni Grudzień
 10. Julian Gruber
 11. Jan Mital

Kategoria wiekowa 8 – 11 lat

 1. Maksymilian Gajda
 2. Mateusz Bajdziński
 3. Gustaw Król
 4. Malwina Surmacz
 5. Anika Nunez – Krajewska
 6. Szymon Łańcucki
 7. Tristan Brych
 8. Róża Brych
 9. Jakub Nowak
 10. Maciej Bińkiewicz

Kategoria wiekowa 12 – 15 lat

 1. Szymon Protyński
 2. Adrian Kurek
 3. Dominik Brych
 4. Maciej Grinholc
 5. Borys Bakota
Czy uważasz, że modelarskie zawody i zloty są dobrze reklamowane?
 • Dodaj swoją odpowiedź

Możesz zaznaczyć trzy odpowiedzi (w tym dodać jedną własną)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. more information

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij